Zapraszamy do zakupu Bonów Prezentowych 

 

 

 

 

  

 

 

 

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter,
a otrzymasz informacje o nowościach, promocjach i ofertach.

 


 Dlaczego nasza skóra się starzeje? Dlaczego z wiekiem przybywa nam zmarszczek, skóra traci jędrność, przebarwienia spędzają nam sen z oczu? Czy możemy temu zapobiec? Co robić aby wyglądać młodo.

 

Witamina A odpowiedzialna za starzenie się skóry?starzenie skory

Witamina A stanowi główny czynnik rozwoju prawidłowej, zdrowej tkanki ludzkiej, w tym wszystkich warstw skóry. Proces ten dotyczy momentu poczęcia, aż do zaplanowanej śmierci. Jeśli witamina A miałaby zniknąć z ziemi, nie urodzi się więcej ludzi o prawidłowej budowie - organizm ludzki istnieje dzięki działaniu tej witaminy.

 

Bardzo łatwo o niedobór Witaminy A. Nadmierna ekspozycja na słońce, wpływy środowiskowe (sztuczne oświetlenie, ekrany komputerów, telefony komórkowe, tablety, klimatyzacja i inne), straty hormonów płciowych czy ogólne starzenie powodują, że skóra zostaje codziennie pozbawiona zapasów witaminy A. Staje się cienka i jednocześnie narażona na czynniki zewnętrzne, czego efektem są zmarszczki, zwiotczenia, przebarwienia i inne poważne dolegliwości skórne tj. trądzik, egzema czy rak skóry.

 

Uzupełnianie Witaminy A

Aby zminimalizować negatywne skutki jej braków w skórze należy stosować Witaminę A w postaci kremów (w przyjaznej formie Palmitynian Retinylu) dwa razy dziennie. Stosowana w ciągu dnia powinna być wspierana zarówno przez witaminy antyoksydacyjne, takie jak witamina C, E i beta-karoten, które zabezpieczają wit. A przed utlenieniem (jej utratą), jak również skuteczną i możliwie wysoką ochronę przed UVA. Witaminę A należy również uzupełniać co wieczór miejscowo na skórę, by uzupełniać jej codzienne straty w ciągu dnia.

Ponieważ nie można całkowicie uniknąć niedoborów tej witaminy w skórze, ważne jest, by regularnie dostarczać ją w kremach, by nie doprowadzić do nagłego rozwoju oznak fotostarzenia, które są objawem braków witaminy A. Idealnym zabiegiem profilaktycznym jest stosunkowo wczesne stosowanie miejscowe witaminy A, począwszy od najmłodszych lat, wkrótce po naszej pierwszej ekspozycji na światło oraz kontynuacja codziennego uzupełniania witaminy A aż do późnej na starości. Taka profilaktyka z pewnością pomoże utrzymać młodszy i zdrowszy wygląd skóry.

starzenie skory3

 

Kosmetyki. Jakie wybrać?

Kluczem do sukcesu w stosowaniu witaminy A jest z pewnością odpowiedni preparat. Na rynku znajdziemy najróżniejsze specyfiki, natomiast nie każde z nich zapewnią nam rezultaty jakich oczekujemy. Na rynku na szczególna uwagę zasługuje firma Environ specjalizująca się w preparatach witaminowych z wysoka zawartością min. Witaminy A, a także urządzeniach kosmetycznych wspomagających jej podaż. Firma Environ jako jedna z nielicznych potwierdza skuteczność stosowania kosmetyków Environ, dokumentując rezultaty pacjentów na całym świecie.

Do produkcji kosmeceutyków używa tylko najwyższej jakości składników: stężonych witamin A, E i C, peptydów i szeroką gamę antyutleniaczy, o czym świadczy przyznanie certyfikatu przez niezależny Instytut Witamin w Lozannie.

 

Złoty Roll-CIT

Aby „terapia witaminowa” była możliwie najbardziej skuteczna, powinna pójść w parze z urządzeniem Roll-CIT. To wykonany ze stali chirurgicznej, pozłacany wałek z igiełkami o długości 0,2 mm.

Mikronakłuwanie wałkiem Roll-CIT nawet o 100 tys. razy! (od tradycyjnej aplikacji zwykłych kremów) zwiększa penetrację aktywnych składników i witamin w głąb skóry.

starzenie skory2Skóra wzbogacona o witamy A, E, C i czynnik wzrostu regeneruje się, co znacznie przyspiesza naturalny proces produkcji kolagenu. Mikronakłuwanie urządzeniem Roll-CIT, można rzec w przenośni „otwiera wrota” skóry na przyjęcie niezbędnych do jej funkcjonowania składników. Dodajmy – pozbawionych konserwantów. Uwaga, wyszczególnione w składzie parabeny dotyczą wyłącznie surowców przed umieszczeniem ich w opakowaniu, a nie finalnego produktu.

Dla spektakularnych efektów wystarczy systematycznie mikronakłuwanie wieczorem, z użyciem kremów Environ zawierających niezbędne składniki witaminowe. Jest to metoda bezbolesna i przy zachowaniu higieny, całkowicie bezpieczna. Dodatkowo, jako przedłużenie pielęgnacji skóry zalecane jest stosowanie kosmetyków eko minerlanych Jane Iredale, których receptura oparta jest na minerałach, posiadających właściwości przeciwzapalne oraz wysoką trwałość. Kosmeceutyki Jane Iredale zalecane są przez kosmetologów, dermatologów i chirurgów plastycznych na całym świecie. 

 

Wszelkie kremy, czy zabiegi skóry, które nie zapewniają odpowiedniego uzupełniania witaminy A, stanowią wątpliwe korzyści dla użytkownika. Oczywiście, żaden pojedynczy składnik nie może czynić cudów w skórze chociażby dlatego, że skóra wymaga zrównoważonej mieszaniny czynników do optymalnego funkcjonowania komórek, natomiast witamina A jest zdecydowanie kluczowym składnikiem w tym procesie.