Zapraszamy do zakupu Bonów Prezentowych 

 

 

 

 

  

 

 

 

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter,
a otrzymasz informacje o nowościach, promocjach i ofertach.

 

Laser diodowy LIGHT SHEER amerykańskiej firmy Lumenis (lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych) jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz posiada certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę, zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen)Pozostałe okresy wzrostowe włosów czyli faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są obojętne na działanie lasera.

Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4-6 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych (włosy anangenowe). Po trzech kolejnych zabiegach ok. 80-92% (następna część włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). W momencie "strzału" lasera odczuwa się delikatne ukłucie bądź pieczenie porównywalne do uderzenia naciągniętą gumką recepturką Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od wrażliwości skóry i lokalizacji owłosienia.

 

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • ciąża
 • włosy blond, rude, siwe (obszar depilacji)
 • bielactwo, łuszczyca, padaczka,
 • skłonność do przebarwień i bliznowaceń
 • aktywne infekcje skórne
 • rozrusznik serca

 

DEPILACJA LASEROWA – postępowanie po zabiegu:

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:

 • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
 • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach),
 • stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen,
 • delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
 • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

Opalanie naturalne lub w solarium jest bezwzględnie zabronione do 3 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczne są kremy z filtrami o wysokich wskaźnikach ochrony najlepiej 50 lub więcej.